• YARIM ALTIN
  1.202,60
  % -0,04
 • AMERIKAN DOLARI
  6,7081
  % -0,29
 • € EURO
  7,3863
  % -0,24
 • £ POUND
  8,3204
  % -0,08
 • ¥ YUAN
  0,9447
  % 0,33
 • РУБ RUBLE
  0,0947
  % -0,32
 • BITCOIN
  59366,518
  % -2,00
 • BIST 100
  103.024,34
  % 0,37

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredinin miktarı, kredinin vadesi, aylık ödeme rakamları, dosya masrafları bunlardan bazıları. Hepsine karar verdiniz ve karşılaştırma siteleri aracılığıyla da kredinizi kendinize en uygun olan bankadan almaya hazırsınız diyelim. Şimdi sıra geldi kredi başvurusu yapmaya. O halde nereden ve nasıl kredi başvurusu yapabilirsiniz? Birlikte değerlendirelim.

Kredi Başvurusu Yapma Yolları:

İnternetten Başvuru:

En hızlı ve kolay kredi başvuru yöntemlerinden birisi internetten yapılan başvurudur. Bunun iki farklı yöntemi var.

 • Banka sitesinden kredi başvurusu: Bankaların internet sitelerinden başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken iki şey var. Birincisi banka sitesinin güvenli olup olmadığı. Yani sahte bir sayfaya gelinip gelinmediği. Bundan emin olduktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. Direkt bankadan krediye başvurmanın bir diğer dezavantajlı yanı ise diğer bankaların faiz oranlarını karşılaştırmadan başvuruyu gerçekleştirmek. Eğer bankanın sitesinden başvuru yapmak istiyorsanız, bir kredi karşılaştırma sitesinden diğer bankaların oranlarını kontrol ettikten sonra başvurabilirsiniz.

Kredi başvurusu için çekmek istediğiniz rakamı yazıp, vadeyi seçin sonra kredi aylık ve toplam ödemeyi gördükten sonra başvur butonuna tıklayın. Başvurunuz banka tarafından değerlendirilip size dönüş yapılacaktır.

 • Karşılaştırma sitelerinden kredi başvurusu:  Karşılaştırma sitelerinin en büyük avantajı, farklı bankaların oranlarını ve diğer detayları görebilmek. Kredi karşılaştırma sitelerinde de yine kredi rakamı ve vadeyi seçtikten sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tek fark bu sitelerde birden çok teklif karşınıza çıkıyor. Bunlardan size uygun olanı seçip tıklarsanız, genelde banka sitesine yönlendirme ve sonrasında başvuru aşamasına geçiliyor.

SMS ile Başvuru:

Özellikle ihtiyaç kredisi başvurusunu bankaya gitmeden gerçekleştirebilmenin kolay yöntemidir diyebiliriz. Banka tarafından belirtilen telefon numarasına atılan mesajla kredi başvurusunu gerçekleştirip, başvurunun sonucunu dakikalar içinde alabiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; telefon numarasının gerçekten bankaya ait olup olmadığı. Bankalar SMS ile sizden şifre istemez, TCKN dışında kimlik bilgisi de istemez. Şüphelendiğiniz durumlarda başvuruya devam etmeyin.

Mobil Uygulamalar Aracılığıyla Başvuru:

Bankaların ve güvenilir finans kuruluşlarının gelişen teknolojiyle birlikte yeni alanlar açtığını söylemek mümkün. Mobil uygulamalar da yine kredi başvurusunu kolaylaştıran araçlardan bazıları. Kredi başvurusu için uygulamaları indirip kredi faiz oranlarını, vadesini ve geri ödeme rakamlarını öğrendikten sonra kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Şubeleri 

Hepimizin en alışkın olduğu kredi başvurusu yöntemi bankaya gidilerek yapılan başvurular. Bankada bulunan bireysel bankacılık görevlisinden kredi oranları ve vadeler hakkında bilgi aldıktan sonra, belli belgeleri doldurarak kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

ATM’den Başvuru

Bankaların para çekmeniz için şehrin belli bölgelerine yerleştirdiği ATM’lerden de hızlı kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.