Kredi Notu Nedir?

Bankalar ve diğer finans kurumları kişiye kredi vermeden önce bireyin kredi kullanma geçmişine dayanarak çeşitli analizlerde bulunularak puanlama yapar. Yapılan bu puanlamaya Kredi Notu yada Kredi Puanı denir.

Kredi puanı Bankaların, uzun yıllardır müşterilerine kredi vermeden önce kişi veya kuruluşların mali durumunu incelerken referans aldıkları ve kredi riskini hesaplarken kullandıkları önemli bir referans notudur. Tüketicilerin yaklaşık %50’si 675’in altında ve %50’si de 675’in üstünde kredi notu  alır. Türkiye’de hakkınızdaki kredi bilgileri Kredi Kayıt Bürosunda tarafından tutulur. Karşılıksız çek ve batık kredi bilgileri de Kara Liste olarak T.C Merkez Bankasında tutulur.

Kara Liste; bankalar ve özel finans kuruluşlarının zamanında ödenmediği için zarar niteliğindeki krediler hesabına aldıkları kredilerin sahiplerine ait bilgileri içerir. Bankalar Kara Listede ismi yer alanların kredi istemlerini reddeder. Merkez Bankası, söz konusu listeye alınan isimlerden borcunu daha sonra

Bloke Teminatlı Kredi Kartı İle Kredi Notu Yükseltme!

Bloke teminatlı kredi kartı ile kredi notu kolay bir şekilde kredi notu yükseltme işlemini yapabilirsiniz. Bankalara tarafından verilen bu kart ile kredi notu yükseltme artık oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Birçok Web sitesi bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar adında başlıklar açmış ancak siteye girdiğinizde sadece zaman kaybı yaşıyorsunuz. Çünkü internet siteleri dahi hangi bankanın bloke teminatlı kredi kartı verdiğini bilmiyor. Öncelikle Avrupa bankalarında bu kredi kartlarının kullanımı oldukça yüksektir. Özellikle kredi notu düşük kişilerin kredi notu yükseltme işlemleri için bu kartları tercih etmektedir. Burada vereceğimiz bilgilerin hiç bir Web sitesinde olmadığını söyleyerek giriş yapmak istiyoruz.Yasal takibe düşmüşseniz kredi notunuz sıfırlanmış, bütün bankaların kapıları sizlere kapatılmıştır. Bu nedenle kredi kartı veya kredi başvurularınız hep olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır. Kredi notu yükselmek istiyorsunuz ancak  kredi notu yükseltme işlemleri yasal takiptekiler için bu süre 2 yıla kadar bulabilir. Bu neden kısa bir zamanda bu süre 3 4 ay içerisinde kredi notu yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.